Buğra Yazar

WordPress Hızlı SEO Teknikleri 2019

WordPress Seo Nasıl Yapılır? Hızlı SEO Teknikleri 2019
WordPress Seo Nasıl Yapılır? Hızlı SEO Teknikleri 2019

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş

WordPress SEO eklentileri kullanın

WordPress için en iyi seo eklentileri olarak All in One SEO Pack, Yoast SEO yada popüleritesi gittikçe artan WP SEO eklentilerini tavsiye edebilirim. Bu eklentileri kullanarak, anahtar kelimelerinizi içeriğinizde geçirmek için size yardımcı olacak araçlar bulunmaktadır. WordPress bir site için seo çalışması yapmayı düşünüyorsanız bildiğiniz ve sizin için kullanımı kolay eklenti tercihinde bulunun.

XML Site Haritası kullanın

Arama motorlarının sitenizi tararken ilk olarak site haritanıza baktığını biliyormuydunuz? Site haritası kullanarak google’a neyin indexlenip neyin indexlenmeyeceğini söyleyebilirsiniz.  XML, HTML gibi bir işaretleme dilidir. WordPress için XML site haritaları oluşturmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlardan en pratikleri All in One SEO Pack yada Yoast SEO gibi popüler eklentilerin içerisinde bulunan site haritası modüllerini aktif etmektir. Bu eklentileri tercih etmez iseniz WordPress Plugin sitesinden arama kutucuğuna Sitemap yazmanız yeterli olacaktır.

İç ve dış linklemelere önem gösterin

Oluşturduğunuz içerik için iç ve dış bağlantıları kurmak siteniz için en önemli şeylerden birisidir. Bağlantı(link) verirken bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sitelere link vermek tehlikeli olabilir. Sitenize giren ve sayfalarınızı dolaşan kişinin ilgili başka bir sayfaya yönlendirmek sitenizde geçirilen zamanı arttıracağı için Seo puanınızı olumlu etkileyecektir.

WordPress Hızlı SEO Teknikleri

Seo çalışması yapmak için WordPress gibi dinamik bir cms sistemini tercih etmek sizi rakiplerinizden 1-0 önde başlatabilir.
Doğru seo çalışma planı ile hızlıca başarıya ulaşabilirsiniz. En önemli teknik site içi seo optimizasyonu yapmaktır.
WordPress Site Hızlandırma gibi teknikleri kullanarak sitenizi maksimum seviyede hızlı açılmasını sağlayın. Mobilinizi sürekli kontrol edip hataları giderin. Ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için rakiplerinizi sık sık inceleyin.  Blog bölümü açıp sürekli içerik girin. Girdiğiniz içeriklerin okunabilir olması, site tasarımının şık olması ve en önemlisi yazıların hızlı açılması en önemli yöntemlerden birisidir.
Gerekmedikçe backlink kullanmayın. Bir site kolay kolay size referans olmaz. Gerçekten kaliteli içerik ürettiğinizde makaleniz başkaları tarafından paylaşılacaktır emin olun.

WordPress uzmanı olarak optimizasyon konusunda size hizmet verebillirim.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş

Buğra Yazar

Startup Wordpress firma sahibi olarak 5 yıldır kurumsal firmalara WordPress danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...


Yorum Yazın