Buğra Yazar

WordPress Yazılım Hizmetleri

WordPress Logo
WordPress Logo

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş

WordPress dünya çapında sektör alanında en çok bilinen ve kullanılan içerik yönetim sistemidir. Birçok tasarım ile sayısız kategoride içerik yönetimi sağlar. WordPress sayesinde siteler oluşturabilir ve projeler yönetebilirsiniz.

WordPress birçok fonksiyona ve eklentiye sahip bir sistemdir. Webmasterlar arasında çokça tercih edilmesinin sebebi açık kaynaklı kodlama ve eklentileri ile anlık müdahale olanağı sunmasıdır. WordPress yazılım hizmetleri ile kullanıcılar birçok hizmetten kolayca faydalanabilir. Birçok şirket ve wordpress uzmanı bu konuda hizmet vermektedir.

WordPress Yazılım Nedir?

WordPress çeşitli tasarımlar ile birçok kategoride çok fonksiyonlu bir çeşit içerik yönetimi sistemidir. Çoğu kişi tarafından blog sitesi tabanı sistemi olarak bilinse de, açık kaynağı ve PHP fonksiyonları sayesinde her sisteme dönüştürülebilir. Blog siteleri tarafından fazlaca kullanılmasının sebebi ise SEO yönünden rakiplerine göre daha başarılı sonuçlar vermesidir. WordPress size bireysel, kurumsal veya sektörel olarak da web siteleri oluşturma imkanı sunar. Bu denli geniş kapsamlı bir sistem olmasına rağmen kendine göre fonksiyon ve sistematik çalışma yöntemleri bulunur. WordPress kullanıcı sayısı bir hayli fazla olsa da, sisteme tam anlamıyla profesyonel bir şekilde hakim olan çok az kişi bulunur.

WordPress Avantajları Nelerdir?

WordPressin en büyük avantajlarından bazıları, kolay kurulma sahip olması, kodlamaya gerek olmaması, eklenti sayısının fazlalığı, kolay tasarım, tema çeşitliliği, arama motorlarına olan etkisi, kontrol paneli kullanımının kolaylığı, kaliteli sunum ve görünümdür.

WordPress Dezavantajları Nelerdir?

Sayısız avantajı bulunan WordPress’in bazı dezavantajları da vardır. İşlemciyi fazla yorması temel sorunlarından biridir. Bir diğer dezavantajı ise veri gizliliği sorunudur. WordPress piyasaya sürüldükten sonra sitenizin içindeki bilgilerin ve dosyaların yeterince korunmadığı ve sızılabileceği gündeme geldi. Fakat son zamanlarda WordPress’in güvenliği gözle görülür şekilde artmış durumda.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş

Buğra Yazar

Startup Wordpress firma sahibi olarak 5 yıldır kurumsal firmalara WordPress danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Siz hayalinizdeki projeyi anlatın biz gerçekleştirelim.

Yazıyı Beğen

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmemiş)
Loading...


3 yorum