WordPress SEO Uzmanı

Arama motorlarında yeteri kadar görünür değil misiniz? WordPress web siteleri için hazırladığımız aylık wordpress seo danışmanlığı ile daha fazla görünür olun!

SEO Danışmanlık Hizmeti

Neden Buğra Yazar?

Ulaşılamayan web tasarımcı ve ajanslar ile zaman kaybetmeyi bırakın, profesyonel wordpress destek ekibimiz yardım etmek için burada.

Web sitesi yönetimi

WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz sorunları hızlıca çözer, böylece başka şeylere odaklanabilirsiniz.

Tecrübeli Ekip

Küçük veya orta ölçekli işletmeler, bloglar, e-ticaret web sitelerini yönetme, güncelleme, taşıma ve destekleme konusunda onlarca yıllık deneyim.

Hızlı cevap süresi

Sektör lideri yanıt süreleri, destek ekibimizin birincil odak noktasıdır, iyi desteğin hızlı cevap vermek olduğunu biliyoruz.

Referanslarımız

WordPress konusunda bize güvenen şirketler için yaptığımız en son WordPress projelerinden bazılarını görüntüleyin.

Mochi babies eticaret web sitesi tasarimi 1

Mochi Babies

Tamirci abi - cep telefonu tamir

Tamirci Abi

Fenerbahce 1

Fenerbahçe Spor Okulları

Asçit çit sistemleri

Asçit Çit Sistemleri

Rubiga e-ticaret sitesi

Rubiga

Eren grup

Eren Grup

Aysu i̇nşaat

Aysu İnşaat

Dr epoksi - epoksi zemin kaplama

Dr. Epoksi

Profesyonel WordPress Ekibi

En iyi WordPress desteği, sektördeki en iyilere ihtiyaç duyar ve Buğra Yazar ekibi hizmet vermek için burada.

Yalnızca çevredeki en iyi WordPress uzmanlarını kullanan son derece yetenekli ve deneyimli ekibimiz, WordPress sitenizle ilgili herhangi bir sorunu veya sorunu çözmeye hazırdır.

İster yeni müşteri olun, ister mevcut bir Buğra Yazar web tasarım müşterisi olun, WordPress sitenizin her türlü bakımında size yardımcı olmaya hazırız.

En çok oy alan WordPress web sitesi tasarım şirketi

Müşterilerimiz bizi seviyor

Sadece bize kulak vermeyin. Yıllar geçtikçe müşterilerimizden olumlu geri bildirimler aldık. Diğer müşterilerimizin geri bildirimlerine odaklanın. Onlardan referans isteyin.

İşimizin aciliyetini bildirdik kendileri bize çok başarılı ve hızlı bir hizmet verdiler. Çok memnun kaldık. Buğra bey çok ilgili ve bütün sorunlarımızı hızlı bir şekilde çözdü. Kendisine ve ekip arkadaşlarına çok teşekkürler.

Berke Karacuha

Pharmavital

Mega Evde Sağlık Hizmetleri olarak Web sayfasının kurulumu için arayış içerisindeydik. İyi ki Buğra Yazar bey ile tanıştık. Müthiş bir Web sayfası kurulumu yaptı bizim için, hiçbir arayışa gerek yok direkt kendisi ile çalışabilirsiniz. Gerçekten dedikleri kadar varmış samimiyeti ve ilgisi için ayrıca teşekkür ederiz .

Mehmet Gazi Özbey

Mega Evde Sağlık Hizmetleri

Arıdil Eğitim olarak öğrencilerimiz bizim çocuklarımızdır. Eğitimlerinde ki kalite anlayışımız nedeniyle genel aile fertlerini de yakından tanımaktayız. Bu da bizi büyük bir aile yapmaktadır. Pandemi süreci içinde faaliyetlerimizin tamamını zorunlu olarak online eğitim sistemine geçirmek için verdiğimiz kararda büyük endişelerimiz vardı.
İnternet ortamında sunduğumuz hizmetlerden dolayı çocuklarımızın bilgi güvenliği, eğitim sitemizde yaşanacak teknik aksaklıklar vb.. gibi bilişim alanında yaşayacağımız problemleri, markalaşma yolunda en az bizim kadar titiz çalışacak ve bu imkanları ekonomik olarak sunacak bir firma için Türkiye genelinde araştırmalar yaptık. Anlaşmaya çalıştığımız ilk iki firma ile yaşadığımız sorunlar çalışma enerjimizi düşürmüştü. Ümitsizce yeni firma arayışı içinde Buğra bey ile tanıştık. Yaklaşık bir senedir çalışıyoruz. Şimdiye kadar bizlerin hiçbir problem yaşamasına izin vermeyen Buğra bey ve ekibine teşekkür eder, güvenlik ve kaliteyi prensip edinmiş firmalara kendilerini tavsiye ederiz.. Saygılarımızla.

Can Fındık

Arıdil Eğitim Merkezi

WordPress SEO Uzmanı Nedir?

WordPress‘in arama motorları ile iyi çalışacak şekilde tasarlanması gibi bir avantajı vardır. WordPress SEO Uzmanı bu avantajların farkındadır ve bunları nasıl kullanacağını çok iyi bilir.  Arama motorlarında yeteri kadar görünür değil misiniz? WordPress web siteleri için hazırladığımız aylık seo paketi ile rakiplerinizi geçmeye hazır mısınız?

Google search console performans rapor
WordPress kullanan kurumsal bir sitenin 6 aylık performans raporunu inceleyebilirsiniz. 

WordPress SEO Uzmanının Görevi

WordPress SEO Uzmanı WordPress temasıyla tasarlanan internet sitelerinde nasıl SEO çalışması yapılması gerektiğine dair stratejiler oluşturup bunları uygulamaktadır . Arama motorları bir WordPress sitesinin kaynak kodunu kolayca tarayabilir, bu da bir web programcısının bir siteyi optimize ederken karşılaştığı meseleleri ortadan kaldırır.

WordPress SEO Hizmeti

WordPress altyapılı SEO için daha avantajlıdır. Sizde bu avantajı fırsata çevirmek için seo hizmeti ile hızlıca yükselişe geçebilirsiniz. Freelance SEO desteği alarak 2-3 ay gibi kısa bir sürede ciddi performans ve müşteri dönüşümü elde ederek Google’da yükselmenin keyfini çıkaracaksınız.

WordPress, arama motorlarını sevmek için tasarlanmış diyebiliriz. Bir çok WordPress temaları, World Wide Web Consortium (W3C) ‘un  standartlarına uygun kod olan geçerli bir koda sahiptir. Sitenizi yayına aldığınız ilk dakikadan itibaren bu standartlara uyması arama motorlarının sitenize daha kolay ulaşmasını sağlar.

Diğer WP hizmetlerim için Bugrayazar.com/WordPress-Hizmetleri bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

WordPress‘in arama motorları ile iyi çalışacak şekilde tasarlanması gibi bir avantajı vardır. WordPress SEO danışmanı bu avantajların farkındadır ve bunları nasıl kullanacağını çok iyi bilir.

WordPress Danışmanlık Hizmetleri

Aşağıdaki liste, WordPress’in avantajlarından bazılarını özetlemektedir:

 • Tasarım : Sitenizin temasını düzenleyebilir, türkçeleştirebilir daha önemlisi kullanıcı deneyimi (UX) uyumlu hale getirebilir.
 • Yazılım: Sitenizin seo uyumlu olmasını sağlayabilir, H1, h2, h3 etiketlerini, yazılımsal problemleri çözeriz.
 • SEO: Sitenize en iyi seo eklentisini kurarak seo eklenti ayarlarını yaparız.
 • Bakım ve Onarım: aylık cüzi bir destek ücreti ile sitenizin aylık olarak bakım ve onarımını yaparız. eklentileri güncelleriz ve tespit ettiğimiz teknik problemleri  çözeriz.
 • SSL kurulumu: Sitenizde SSL yani https sertifikası yoksa kurulum yaparak sayfanızı SSL uyumlu hale getiririz.
 • E-ticaret: Eticaret’e başlamak istiyorsanız WordPress e-ticaret danışmanlığı hizmeti alarak doğru adımlarla online satış yapmanızı sağlarız.
 • WordPress tema kurulum: Satın aldığınız temanının kurulumundan düzenlenmesine kadar tüm adımları eksiksiz yaparız.

WordPress SEO Kurulum

WordPress SEO eklentileri ile SEO ayarlarını hızlı bir şekilde yapılandırmak mümkündür. Web sitenizin arama motorlarında hedeflediğiniz sıralamayı yakalaması ve iyi bir performans sergilemesi için sağlam bir SEO alt yapısı hazırlanmalıdır. Bu nedenle WordPress SEO kurulum çok önemli bir yer tutmaktadır. Kullandığımız SEO eklentileri ile web sitenizi arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkarıyoruz. Yoast SEO, All In One Pack ve Rank Math SEO gibi eklentilerin ayarlarını büyük bir itina ile gerçekleştirmekteyiz. Bu SEO eklentilerinin kurulumunu dikkatli bir şekilde yaptıktan sonra web sitenizin sıralamalarda yukarı doğru ivme kat edeceğini unutmayınız.

WordPress SEO Uyumlu Yazılım ve Tasarım

Beğendiğiniz tasarımın yada size özel sıfırdan oluşturalan tasarım ile hızlı yönetilebilen, seo dostu web sitesine sahip olmanız amaçlanmaktadır. Bunun için hazırlamış olduğumuz birbirinden profesyonel yazılım ile web siteleriniz daha estetik ve kaliteli bir görünüme kavuşacaktır. Web sitenizi mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde tasarlarız. Bu sayede web siteniz cep telefonları ile tabletlerden kolaylıkla ziyaret edilebilir. Hazırladığımız web siteleri en fazla kullanılan tarayıcılarla uyumludur.

İleri Düzey WordPress SEO

İnternet üzerinden faaliyet gösteren firmaların dikkat etmeleri gereken en önemli konu SEO ve SEM konusudur. Birçok insan almak istediği ürün ya da hizmeti nereden alacağına karar vermiş olsa bile ulaşmak istedikleri platforma arama motorları üzerinden gitmeyi tercih ederler. Dolayısı ile arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıkabilmek veya doğru arama kelimelerine doğru reklamı verebilmek hem pazarlama bütçe maliyetlerinde hem de ciro ve işlem hacimlerinde önem arz eden bir konudur.

Organik olarak arama motorlarında üst sıralarda yer almak daha çok teknik alt yapı ve oluşturulacak olan içerik ile alakalı bir durumdur. Arama motorlarının standartlarına uygun teknik alt yapı ve özgüne ve zengin içerikler web sitesinin zamanla üst sıralara çıkmasına etki eder. Bununla birlikte arama motorlarının web sitesinde görmek istediği farklı özellikler de teknik alt yapı işle desteklenirse sitenin organik olarak yükselmesi sağlanır. Biz, firmalara iş süreçlerine dair ileri boyutta danışmanlık hizmeti sağlayan, yazılımsal, donanımsal ve yönetimsel gereksinimlerine çözüm önerileri sunan bir firmayız.

Yatırım amaçlı ya da yeni bir iş kolu şeklinde interneti daha olumlu bir şekilde kullanmaya çalışırsanız mutlaka uzman desteğine ihtiyaç duyacaksınız. Gelişmiş tarayıcıları bilen, sistemlerini tanıyan ekibimizle web sitenizi kısa süre içinde iyi yerlere taşıyacak olan hizmeti biz vermekteyiz. İleri düzey WoedPress SEO hizmeti almanın belirli maliyetleri vardır. Ancak şunu da unutmamanız gerekir ki, yapacağımız çalışmalara ile rakamsal olarak kısa sürede geri dönüşü olacaktır.

WordPress Site Optimizasyonu

WordPress optimizasyon, WordPress hız optimizasyonu, masaüstü ve mobil hızlandırma ve site hızlandırma teknikleri uygulayarak WordPress optimizasyon yapmaktayız. WordPress optimizasyon adına sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet vermekteyiz. E-ticaret siteniz, blog siteniz, haber siteniz artık daha hızlı olacak. Web sitenizin, Google PageSpeed Insights’ta puanlarınızı yüzde yüze yakın bir seviyeye getiriyoruz.

Arama motorları, web sitenizdeki hızlı yüklenen sayfaların daha yavaş yüklenen sayfalara göre daha hızlı indexlendiğini ikaz etmişler ve web site sahiplerini uyarmışlardır. Bu nedenle SERP’lerdeki konumunuzu geliştirmek istiyorsanız, pagespeed değerlerinizi ve site dolaşım hızınızı arttırmanız ilk önceliğiniz olmalıdır.

Arama motorları, site yükleme hızının 2 saniyeden fazla sürdüğü sitelerde, gelen ziyaretçilerin  % 47’si siteden erken ayrılmakta ve hemen çıkış oranını arttırmaktadır. Bu da ziyaretçi kayıplarına neden olmaktadır. Dolayısı ile ziyaretçilerinizin neredeyse yarısını etkileyen bir konu olan site hızınızı WordPress site optimizasyonu ile hızlandırmalısınız.

WordPress optimizasyon hizmetimiz, web sitenizi hızlı, düzenli ve verimli bir şekilde tutmak için kontrol sağlar. WordPress optimizasyon hizmetimizin ücretsiz sürümünün yanı sıra ekstra özellikler sunan Premium sürümü de mevcuttur.

SEO Analiz

Yaptığımız SEO analizi ile arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkmanızı engelleyen sorunları tespit ederek, bu sorunları çözmek için eylem planlarımızı hazırlarız. SEO analizi, rekabette ön plana geçmenize olanak sağlar. Web sitenizin arama motoru uyumluluğunu ve kullanıcı deneyimini değerlendiren SEO analizi, web sitenizi belirli kriterler doğrultusunda kontrol ederek, arama motoru sonuçlarında daha iyi konumlara gelmesi için ne gibi çalışmalar yapılması gerektiğine dair bir kılavuzdur. Web sitenizin SEO analizini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, bu iş için uzman bir SEO danışmanından destek alırsanız daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Google, arama motoru algoritmasını sürekli değiştirmektedir. Web sitenizin buna uyum sağlayabilmesi için bu değişimleri yakından takip ederek SEO analizinizi sürekli güncel tutmaktayız.

Profesyonel bir SEO çalışması için doğru SEO analizi yapılmalıdır. Dolayısı ile SEO analizi, rekabet analizi, anahtar kelime araştırması, sayfa içi ve sayfa dışı SEO analizi, erişebilirlik ve indekslenebilirlik gibi hususlar başta olmak üzere tüm detayları içinde barındırmalıdır. Detaylı bir SEO analizi için bizden destek alabilirsiz. Profesyonel ekibimizle web sitenizi arama motoru sonuçlarında üst sıralara taşımak için detaylı SEO analizi yapmaktayız. Analiz sonuçlarına göre web sitenizin eksiklerini tespit edip gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Raporlama

SEO çalışmalarımızı aylık olarak raporlamaktayız. SEO stratejisi minimum 6 ay olarak planlanmalıdır. Aksi taktirde SEO çalışmalarının kalıcı etkisini görmek mümkün değildir. Biz tüm projelerimizde aylık olarak performans raporlarını hazırlamaktayız. Hazırladığımız bu raporlar site içi geliştirmeleri ve site dışı SEO çalışmalarının detaylarını içermektedir. 3. aydan sonra anahtar kelime sıralamalarını da içeren SEO raporu sayesinde web sitenizin yükselişini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Web sitenizin analiz ve raporlaması sayesinde, web sitenizin ihtiyaçları ve hedeflerinin belirlenmesi sağlanmaktadır. Bu hizmetimiz ile web siteniz ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilecek ve bu bilgiler ışığında reklam ve pazarlama kararlarını yeniden gözden geçireceksiniz.

Web sitenizin ziyaretçileri ile ilgili sitenizde geçirdikleri süre, sitenizde yer alan sayfalara olan ilgileri, ülke, şehir, dil, sitenize hangi kanallardan geldikleri, hangi anahtar kelimeleri kullandıkları vb raporları kolayca görebileceksiniz.

Hazırladığımız bu raporları pazarlama ve reklam faaliyetlerinde kullanmak isteyen firmalar analiz ve raporlama hizmetlerimizden yararlanmaktadırlar.

WordPress SEO Paketleri

SEO paketleri adlı uygulamalar web site sahiplerinin oldukça ilgisini çekmektedir. Bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında üst sıralara kalıcı olarak yükselmesi aşamasında en fazla dikkat çeken konu kuşkusuz ki backlink faktörüdür. Bir web sitesinin kaliteli bir şekilde yükselişe geçmesi ve bu yükselişinin sonucunda kalıcı bir başarı elde edebilmesi son derece kaliteli bir backlink inşası ile mümkündür. Bunu kaliteli bir şekilde gerçekleştiren ve etkisini kısa bir süre içerisinde görmemizi sağlayan firmaların sayısı oldukça azdır. Bu nedenle bu konuda seçici davranmalısınız.

Zaman içinde birçok kişi ve firma tarafından yaygın hale getirilen WordPress SEO paketleri, kalite açısından da sorgulanır hale gelmiştir. Ancak, bu işi gerçekten hakkıyla yapan firmalar da yok değil. Bu firmalara ulaştığınız taktirde raporlama seçenekleri ve kısa süre içinde göstereceği yükselme etkisi ile site sahiplerini memnun ediyorlar. SEO çalışmaları konusunda yıllardır bu sektörde sunduğumuz kaliteli hizmetler ile kısa sürede kalıcı başarı ilkesini en iyi şekilde benimsemiş bulunuyoruz.

SEO paketleri, kaliteli yapıldığı taktirde web sitesinin son derece sağlam durmasını sağlayan ve kısa süre içinde yükselmesini sağlayan backlink ağı türüdür. Web sitenizin kalıcı olarak başarı elde edebilmesi için başlıca unsurlar var ise bu unsurları en ince detayları ile analiz ederek, web sitenizin mevcut durumunu da göz önüne alarak organik bir şekilde backlink ağı kurmak son derece önemlidir.

Kişilerin ve firmaların sunduğu paketler zaman içinde olumlu etki yapabildiği gibi olumsuz etkiler de yaratabilmektedir. Bu nedenle seçim yaparken çok dikkatli olmalısınız. Bizim sunduğumuz SEO paketleri, çok kısa bir süre içinde arama motoru sonuçlarında yükselmenize ve kalıcı olarak başarı elde etmenize yardımcı olacak gelişmiş SEO paketleridir.

Search Engine Optimization (SEO)danışmanlığı hizmetlerimiz ile web sitenizi istediğiniz anahtar kelimelerde arama motoru sonuçlarında üst sıralara taşıyarak, sizlerin popülerliğinizi sağlayıp, tanıtımınızı yaparak sizleri markalaştırıyoruz. Bununla birlikte web siteniz arama motoru sonuçlarında üst sıralardaki yerini alıyor. Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında web sitenizin yükselişe geçerek, marka, ürün, müşteri gibi potansiyellerinizi arttırarak en kaliteli şekilde hizmet sağlayan WordPress SEO paketlerimiz mevcuttur.

Sunmuş olduğumuz WordPress SEO paketleri ile sitenizin anahtar kelimelerde yükselmesini destekler, web sitenizin Alexa değerinin olumlu yönde düşmesini destekleriz. Bununla birlikte web sitenizin indeks hızının yükselmesini ve yeni algoritma ve güncellemeler ile uyumlu çalışmasını destekleriz.

WordPress SEO Eğitimi

Hemen herkesin hakkında iyi ya da kötü fikir sahibi olduğu bir konu olan SEO, bilgi kirliliğine de yol açan bir konudur. Ancak yine de işini iyi yapan SEO firmaları tarafından verilen eğitimler ile insanların doğru ve yararlı SEO bilgilerine ulaşılması sağlanıyor.

SEO konusunda sunulan eğitimler internet üzerinden online olarak verildiği için eğitimci ile birebir baş başa olmanıza da gerek kalmıyor. SEO hakkında yeni başlayanların bile kolayca anlayacağı şekilde yöntemleri derler ve aynı zamanda her konuda sizlere danışmanlık hizmeti ve yükselme garantili hizmet sağlayacak bu platform sayesinde sizler de uygulamalı  SEO eğitimine katılabilirsiniz.

WordPress SEO Nedir?

WordPress Tema Entegrasyonu son zamanlarda WordPress’in gücünü farkeden ve html veya başka bir altyapıdan wordpress’e geçmek isteyen firmalar için sıkça verdiğimiz bir hizmettir. HTML to WordPress olarak geçen tema entegre hizmetimiz sitesinin formatını değiştirmek, yönetilebilir bir siteye sahip olmak isteyen daha da önemlisi mevcut tasarımı bozmadan sitesini wordpress’e taşımak isteyenler içindir.

Tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak wp entegrasyonu, iş disiplini yüksek zamanında teslimat daha daha önemlisi yeri yurdu belli olan bir firma ile çalışmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.
WordPress milyonlarca web sitesi sahibi tarafından tercih edilen türkçe yönetim paneline sahip, modüller eklenebilen ve geliştirilebilen bir altyapıdır. Bu altyapıyı kullanarak SEO hizmeti veya danışmanlığı almak hem daha kolaydır, hemde daha az maliyetlidir. WordPress SEO ise Udemy, Youtube veya bloglardan öğrendiğiniz şeyler ile kendinizinde amatör olarak yapabileceği bir SEO’dur. Eğer işinizi profesyonel bir uzman tarafından yapılmasını istiyorsanız bir seo uzmanından yardım almanız gerekiyor.

Herhangi bir web sitesinin arama motorlarında ulaşılabilir olması, görünür olması ve birçok kullanıcı tarafından kullanılabilmesi SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir. SEO (Search Engine Optimization) kelime anlamı itibarıyla Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlanmaktadır. Bu bağlamda SEO uzmanına düşen görevler aşağıdaki gibidir.

 • Web sitesinin ziyaretçi trafiğini arttırmak,
 • Kullanıcıların davranışlarını analiz ederek veriler toplamak,
 • Web sitesinin arama motorları sonuçlarında üst sıralarda görünmesini sağlamak,
 • Ziyaretçilerin siteyi kolay bir şekilde dolaşmasını sağlamak,
 • Ziyaretçilerin sitede kolay bir şekilde bilgi toplamasını sağlamaktır.

 

WordPress SEO Uzmanı Kimdir?

WordPress SEO uzmanı internet sitelerini Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkması için aylık olarak belirli periyotlar ile güncelleme yapan, yeni seo stratejileri üreten ve bunları raporlayan ve yaptığı çalışmalar sonucunda web sitelerinin ziyaretçi trafiğini arttıran kişilere wordpress seo uzmanı denir.

WordPress SEO Uzmanının Görevleri

İyi bir seo uzmanı çalışmaya başlamadan önce mutlaka bir ihtiyaç analizi, plan ve program hazırlamak zorundadır. Yaptığı çalışmaların ne kadar faydalı olduğunu müşterisine göstermek için seo çalışmasından önce ve seo çalışmasından sonra diye raporlaması onun yaptığı işe saygı duyduğunu gösterir.

SEO uzmanı olmak isteyenlerin ise aşağıdaki yetkinliklere sahip olması gerekir.

 • İyi analiz yapma kabiliyeti,
 • Dijital pazarlama konusunda kabiliyetli olması,
 • Teknik becerisinin olması,
 • Tasarlama yeteneğinin olması,
 • Programlı çalışabilme kriterlerine sahip olması gerekir.

Google’da daha fazla görünür olmak isteyen yada rakiplerinin üst sıralarda çıkmasına hayranlıkla bakan işletmeler dijital dünyanın tüm nimetlerinden faydalanmak isteyen firmalar son yıllarda seo hizmeti için ayrı bir bütçe ayırmaya başladı.

Bence sebebi şu; Çok kaliteli tasarıma sahip bir internet siteniz olabilir fakat bu siteye kimsenin girmediğini biliyorsanız bir şeyleri yanlış yaptığınızı ve bir uzmandan yardım almanız gerektiğini farketmişsinizdir.

Yanlış içerik ile doğru müşteri grubuna ulaşmanın imkansız olduğu bir gerçektir. Sizi hedefinize taşıyacak kişiyi bulduktan sonra onunla o kişiden seo danışmanlık hizmeti almanızın firmanızın büyümesine daha fazla görünür olmasına çok ciddi katkıları olacaktır.

Neden WordPress SEO Hizmeti Almalısınız?

Müşterileriniz işletmenizi arama motorlarında bulmayı hedeflenmektedir. Eğer ki bir SEO uzmanı ile çalışmıyorsanız ve SEO’ya yatırım yapmadıysanız işletmeniz ya da web siteniz arama motorlarında görünmez olur. Web sitenizi kimse bulamıyorsa, ona sahip olmanın ne anlamı var?

Günümüzde arama motorları ve sosyal medya pazardan büyük pay alan mecralar olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle mobil ağırlıklı bir stratejiniz varsa Pazar payından yüksek miktarda pay alabilirsiniz.

Her ne kadar ürünleriniz kaliteli de olsa, Google gibi arama motorları SEO söz konusu olduğunda kaliteyi ön plana çıkarır. Burada dikkat etmeniz gereken Google’ın ne kadar fazla sayfanız olduğu ile ilgilenmediğini bilmenizdir. Google, sitenizdeki içeriklerin kalitesi ile ilgilenir. Dolayısı ile tasarımı, kullanımı ve içeriği açısından kaliteli olan web siteleri hem arama motorlarının, hem de kullanıcıların tercihi olacaktır.

Sektördeki rakipleriniz bu işi bu şekilde yapıyorlar. İyi bir SEO uzmanı ile çalışan rakipleriniz sizin sitenizden daha görünür olmakta ve trafiğinizi, dolayısı ile de müşterilerinizi elinizden almaktadırlar.

Bu nedenlerden dolayı eğer ki web sitenizin ya da e-ticaret sitenizin arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer almasını ve ziyaretçi trafiğinin artmasını istiyorsanız, mutlaka bir SEO uzmanı ile çalışmalısınız.

Neden Buğra YAZAR?

2010 yılından bu yana çeşitli web projelerinde yer alan Buğra Yazar, SEO, Dijital Pazarlama ve WordPress Sosyal Medya alanlarında kendini geliştirmiş ve halen kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Yurtdışı haber kaynaklarından faydalanan ve SEO haberlerini takip eden Buğra Yazar, çeşitli algoritma değişikliklerini takip eder ve başarılı olan çalışmaları kendi projelerinde uygular. Ancak yapmış olduğu araştırmalar neticesinde elde ettiği verileri başkasının web sitesine SEO çalışması yapmaya kalkmaz.

Kurumsal bir web sitesi, e-ticaret sitesi ya da kişisel bir blog için uyguladığı SEO çalışması aynı değildir. Her site için farklı bir yol haritası belirleyerek SEO çalışmalarını yapar.

SEO uzmanı olarak hizmet veren Buğra Yazar, ayrıca Dijital Pazarlama konularında da hizmet vermektedir. Ayrıca yapmış olduğu SEO çalışmaları ile ilgili deneyimlerini blogunda paylaşmaktadır. Youtube kanalında da tecrübelerini paylaşan Buğra Yazar, birçok kurumsal firma için de WordPress danışmanlık hizmeti vermektedir.

Daha Fazla Görünür Olun

WordPress SEO hizmeti alırsanız Google arama motoru başta olmak üzere diğer arama motorlarında daha fazla görünür olursunuz. Bunun için çeşitli çalışmalara yapan Buğra Yazar, öncelikle hostinginizin iyi bir firmada barınması içi size yol gösterir.

Web siteleri açısından içerik en önemli kriterdir. İçerik konusunda da kaliteli içerik çok önemlidir. Kaliteli içerik konusunda da yol gösterici olur.

Her şeyden önemlisi iyi bir analiz ve yol haritası belirlemek gerekir. Buğra Yazar bu konuda sizleri analiz edilmesi gereken her türlü konu hakkında bilgilendirmektedir.

 • Öncelikle web sitenizin eksiklikleri belirlenir,
 • Yapılacak olan SEO çalışmasında sitenin lokal SEO’ya uygun olup olmadığı belirlenir,
 • Kısa vadede arama motoru sonuçlarında yükselmek için yapılması gerekenler belirlenir,
 • Uzun vadede arama motoru sonuçlarında yükselmek için yapılması gerekenler belirlenir,
 • Sitenin sayfalarının açılış hızının arttırılması için çalışmalar yapılır,
 • Kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için site sahibi ve müşterilerden alınan briefler doğru şekilde analiz edilir,
 • Link yapılarının doğru kurgulanıp kurgulanmadığı kontrol edilir.

Buğra Yazar ile yukarıdaki çalışmaların belirli bir düzen içinde yapılmasından sonra arama motoru sonuçlarında daha fazla görünür olacaksınız.

Doğru SEO Uzmanını nasıl anlarım?

Maalesef her sektörde olduğu gibi seo dünyasında da bu işi illegal yöntemler kullanarak seo yaptığını sanan seo uzmanları vardır.

Bu uzmanlar web sitenizi kısa vadede “google’da üst sıralara çıkma hizmeti” ile pazarlayıp 1-2 ay gibi kısa sürede ucuz seo paketleri ismiyle pazarlamaktadır. Bunları facebook gruplarında, r10.net yada wmaraci gibi forumlarda sıkça görmüşsünüz ve bu kişi yada firmalar tarafından sıkça telefon yada mail ile taciz edilmişsinizdir.

Bir kurumsal site ile bir e-ticaret sitesinin yada kişisel blog sitesine yapılan çalışmalar aynı olmayacaktır. Her sitenin farklı bir yol haritasına ve wordpress seo çalışmasına ihtiyacı olduğunu anladıysanız, siteniz için size vaad edilen seo hizmetleri için size en mantıklı gelen teklifleri değerlendirmenizi öneririm.

Freelance WordPress SEO Hizmeti

Biliyorsunuz Türkiye’de bir çok seo ajansı bulunuyor. Hatta ben bu yazıyı yazarkan yeni bir kaç tane ajans bile açılmış olabilir ????

Bu ajansların ortak noktası birden fazla site için çalışma yaptıkları için size ve internet sitenizie ayıracağı vakit daha kısa olacaktır. Öte yandan bu ajanslar ofis, vergi, çalışan gideri, faturalar derken bu giderleri karşılamak için seo fiyatlarını buna göre şekillendireceklerdir.

Freelance wordpress seo hizmeti veren kişilerin ise bu tarz giderleri olmadığı için hem maliyet hemde çalışmanın kalitesi büyük ölçüde artacaktır.

Projeniz, web siteniz, kurumsal sitenizin daha fazla görünür olmasını ister misiniz? Freelance wordpress seo hizmeti hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Hangi SEO uzmanları ile çalışılmaz?

 • Sitenizi 1. sıraya çıkaracağını iddia eden kişi yada firmalar
 • Yönetim panel şifrenizi ihtiyacı olmadığını söyleyen kişi yada firmalar
 • Backlink paketleri ile kısa sürede yükseleceğinizi söyleyenler
 • Referans sunmayanlar
 • Siteniz için ne yapılacağını şeffaf bir şekilde açıklamayanlar
 • Size sürekli ekstra masraf çıkaranlar
 • Sektörde 5 yıldan kısa sürede var olanlar

WordPress’i İyi Bilen SEO Uzmanına İhtiyacım Var

İyi bir wordpress seo uzmanı ile çalışan firmalar site performansında ciddi avantajlar kazanacağı gibi işini kötü yapan seo uzmanı ise google’da 1-0 yenik başlamanıza sebep olur. Eğer wordpress’i iyi derecede bilen bir SEO uzmanı ile çalışmak istiyorsanız. Google arama motoruna “wordpress uzmanı” yazmanız yeterli. Uzun yıllardır 1. sırada olan firmamız wordpress sitelere sağladığımız fayda ve 250+’den fazla kurumsal müşteri ile her zaman SEO danışmanlık ihtiyaçlarınız için hizmetinizde.

Menü